Xbox One Kullanıcılarına Müjde

Xbox One Kullanıcılarına Müjde

Hatırı sayılır bir oyun sever kullanıcı kitlesine sahip olan Xbox One için uzun süredir beklenen güncellemeyi sonunda kullanıcıları ile paylaştı. Aynı zamanda sunulmuş olan güncelleme özellik ve detaylarını da paylaşan şirket oldukça yeni özelliği konsolunun bünyesine eklemiş gibi gözüküyor.

133 views
0
PAYLAŞ

Hatırı sayılır bir oyun sever kullanıcı kitlesine sahip olan Xbox One için uzun süredir beklenen güncellemeyi sonunda kullanıcıları ile paylaştı. Aynı zamanda sunulmuş olan güncelleme özellik ve detaylarını da paylaşan şirket oldukça yeni özelliği konsolunun bünyesine eklemiş gibi gözüküyor.

Sonbaharın son demlerinde kullanıcılarına sunmuş olduğu güncelleme ile birlikte kullanılan Xbox One oyun konsolunda ki hataların iyileştirilmesi dışında ayrıca Xbox One X’in de piyasaya girmeden önce gerekli olan temelleri eklemiş oldukları yeni özelliklerle atmış oldu.

Xbox Insiders programı aracılığı ile kullanıcıların konsol hakkında yapmış oldukları geri bildirimlerin göz önüne alınarak oluşturulmuş olan yeni özellikler mevcut. Bu yeni özelliklerin başında ise Home ekranının kişiselleştirilebilme özelliği olması. Microsoft tarafından sunulmuş olan Akıcı Tasarım Sistemi de aynı şekilde Xbox One’ın yeni özellikleri arasına eklenmiş durumda.

Oyun oynadığınız süre içerisinde sizinle birlikte aynı oyunu oynayan kişileri de Oyundaki Arkadaşlar adı altında eklenmiş olan bölümün içerisine girerek görebilirsiniz. Rehber sekmesinin ara yüzüne de eklenmiş olan yeni özellik sayesinde ise sekmeler arasında yapmak istediğiniz geçişleri oldukça kolay bir şekilde yapmanızı sağlayacak duruma getirildi.

Açıklamış oldukları bu yeni özelliklerin oldukça doğru ve etkili özellikleri olması dışında Microsoft yeni bir güncellemeyi de yıl sonuna kadar tamamlayıp sunmayı hedefliyor. Peki Microsoft’un planlamış olduğu ikinci güncelleme ile hangi özelliklerin beklenildiğini ise sizler için araştırdık. Yeni güncellemenin özelliklerini daha yeni adapte olmaya çalışan oyun severlerin yıl sonuna kadar yeni bir güncelleme ile karşılaşması ise beklentileri iyice yükseltmiş durumda.

İkinci güncelleme ile gelmesi beklene özelliklerin başında ise Avatarların güncellenmesi.  Oyun içerisinde yer alan avatarların Xbox Live ile birlikte Xbox 3602ın sahip olduğu önemli deneyimlerin başında geliyor. Kendi karakterini ve kişiliğini aynı şekilde yansıtmanızı sağlayan avatarlar bunu göstermede etkin bir rol alıyor. Özelleştirebileceğiniz bu dijital karakterlere sosyal özellikler ekleyebilmenin dışında aynı zamanda oyun içerisinde dahi birçok farklı şekilde görünüme bürünmenize olanak sağlayacak.

Beklenen bir diğer özellik ise geriye dönük uyumluluk avantajı. Öncesinde Electronic Entertainment Expo 2017 fuarında açıklanmış olduğu gibi önceki zamana dönük orijinal uyumluluk programının kısa bir süre içinde gelecek olmasıydı. Beklenen bu özelliğinde Xbox One’a entegre edilmiş olması ve Xbox One’ın en sağlam özellikleri arasında yer alması bekleniyor.

Son olarak ise bir çok oyun severi oldukça memnun ve tatmin edeceğini düşündüğümüz özellik daha doğrusu çekiciliğini arttıracak olan bir kampanya olarak tanımlamak daha doğru olacaktır. Microsoft Store’dan bedava oynayabileceğiniz hediye oyun imkanı sunacak olması. Gelecek olan ikinci güncelleme ile birlikte ekstra hiçbir kayıt yaptırmadan Microsoft Store aracılığı ile direkt olarak konsolunuza hediye oyunun gelecek olması.

Bir kesimin oyun sever Xbox One kullanıcısının hali hazırda bu durumunda yararlanıyor olduklarını ve artık bu hediye oyunun tüm Xbox One kullanıcılarına sunulacak olması oyun severleri oldukça memnun edecek gibi gözüküyor. Bahsetmiş olduğumuz özelliklerin beklenilen özellikler olduğunu ve henüz kesinlik kazanmadığının altını çizmek isteriz.

Güncelleme gelene kadar halen birçok farklı özellik eklenebilir veya çıkarılabilir. Ama görülen o ki bahsedilmiş olan özelliklerin birçok kullanıcı tarafından olumlu bir şekilde karşılanmış olduğu ve hatta bu yüzden daha memnun ve aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olmak adına bu özelliklerden de farklı pek çok özelliğin daha ekleneceği düşünülüyor. Gelecek olan ikinci güncelleme ile birlikte aktif kullanıcı sayısında bir artma olur mu bilinmez ama oyun konsolunu geliştirmek ve yenilemek adına Microsoft’un ciddi bir çalışma içerisine girmiş olduğu açıkça görülüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK