Windows 10’a Göz Takip Sistemi Geliyor

Windows 10’a Göz Takip Sistemi Geliyor

77 views
0
PAYLAŞ

Microsoft tarafından Windows 10’un herkes tarafından kullanılabilir olması isteniyor. Özellikle ALS gibi önemli hastalıkları bulunan insanlarında sadece gözleri ile ekrana bakarak birçok fonksiyonu kullanabilecekleri yeni bir yazılım geliyor.

CEO Satya Nadella tarafından yapılan açıklamada normal kullanıcıların yaptıkları tüm işlemleri yapabilen, belgeler ve uygulamalar arasından dolaşılabilen bu yeni yazılımdan sonra göz kontrolünün çok daha işe yarar bir hale getirilebileceği söylendi.

Sistemden tam sonuç alınabilmesi için gerçek bir hasta ile çalışmalar yapıldı ve sistem tamamen bu hastanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde kendisi tarafından tasarlandı. Bu şekilde sistem ihtiyacı olanlara karşı tam anlamıyla bir konfor taşıyor. Şuan beta programı kapsamında test ediliyor ve sürekli olarak yazılım geliştirmeleri devam ediyor. Windows Betaya kayıtlı üyeler tarafından test edilme imkanını da Microsoft herkes için sunuyor ancak bunu test edebilmek için gerekli donanımların hepsine sahip olunması gerekiyor.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK