Pensieve İle Videolardaki Takılmalar Artık Tarihe Karışacak

Pensieve İle Videolardaki Takılmalar Artık Tarihe Karışacak

60 views
0
PAYLAŞ

MIT tarafından geliştirilen bir yapay zeka ile birlikte izlenilen videolardaki donma sıkıntısı tamamen ortadan kalkacak. CSAIL (Bilgisayar Bilimi – Yapay Zeka Laboratuarı) ile geliştirilen proje başta Youtube olmak üzere tüm video platformları tarafından kullanılacak gibi görünüyor.

Youtube günde 1 milyar saat’e yakın bir izlenme süresine sahip dünyanın en büyük video sitesi olurken kendi yazılımları ile birlikte farklı kullanıcılara farklı hızlarda veri gönderimi veya çözünürlük ayarı gibi otomatik bir çözüm önerisi sunuyor. Ancak ileri sarılan videolarda bekleme işareti çıkıyor ve birçok kullanıcı her gün çok büyük bir zaman dilimini dönen yuvarlağa bakarak geçiriyor. Geliştirilen Pensieve isimli yapay zeka bilinen algoritmaların dışında yapay sinir ağları kullanıyor ve eski usuller yerine yeni bir optimizasyon uyguluyor.

Aynı zamanda yeni yapay zeka ile birlikte kullanıcılar yeniden oynatma veya veri tasarrufu sağlama gibi farklı opsiyonlara da sahip olacaklar. Geliştirici ekip öncelikli olarak Youtube gibi siteler için değil 4K kalitesinde VR performansı için çalışmalarına ağırlık vereceklerini ifade ederken önümüzdeki günlerde yeni güncellemelerin yapılacağının da haberini verdiler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK