WhatsApp’a beklenen özellik geliyor

WhatsApp’a beklenen özellik geliyor

184 views
0
PAYLAŞ

Sosyal paylaşım platformu facebook tarafından yapılan resmi bildirgede, kısa süre sonra popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a beklenen dosya paylaşım özelliği eklenecek.

Milyonlarca kullanıcısı olan, Facebook tarafından satın alınması ardından hemen gemen her gün yeni bir güncelleme ile kullanıcıların beklentilerini ve isteklerini yerine getirmeye çalışan WhatsApp yazılımcıları yeni eklenecek olan doya gönderme bir diğer adı ile dosya özgürlük güncellemesini kullanıcılarına sunacak.

WhatsApp kullanıcıları belirli dosyaları gönderme imkanına sahipti yeni gelecek olan güncelleme ile artık her formatta dosya paylaşmak mümkün olacak.Yapılacak güncellemede şirketin dosya gönderme boyutu maximum bir Mb koyup koymayacağı şu anda akıllarda soru işareti. iOS kullanıcılar en yüksek 128 MB, Android kullanıcıları 100 BM boyutundan daha fazla dosya paylaşımı yapamayacağını şimdiden söylememiz gerekiyor. Şu anda bu üst limit WhatsApp web kullanıcılarında ise 64 MB olarak aktif olarak limitlendirilmektedir.

Dosya paylaşımı yapılmaya başlandığında kişilerin birbirlerine güvenlik açığı olan dosyalar gönderebilir olmasıda kullanıcıların belirli sorunlar karşılaşacağı yönünde.WhatsApp web de paylaşılabilen dosya türleri oldukça kısıtlı yakın zamanda bu durumun açıklığa kavuşup güncelleme ile özgür bir şekilde istenilen formatta dosyanın karşı kullanıcıya aktarımı gerçekleşebilecek.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK