uTorrent Artık Bir Oyun Mağazası Sahibi

uTorrent Artık Bir Oyun Mağazası Sahibi

102 views
0
PAYLAŞ

Torrent istemcileri içerisinde en meşhur ve en çok takipçi sayısına sahip olan uTorrent herhangi bir reklam veya bildirim de bulunmadan bir oyun mağazasına sahip oldu. İstenilen her oyunun satın alınabileceği bu istemci sanırım önümüzdeki günlerde bir çok farklı mağaza daha açacak gibi görünüyor.

Game Store isimli mağazaya giren kullanıcılar için neredeyse tüm platformlarda oyun satışı yapılabiliyor. Dikkat çekici olan bir nokta ise uTorrent’ten satın alınan oyunlar kendi programından indirilmiyor ve farklı bir yere yönlendiriliyor. Bu kadar büyük ve geniş bir ağa sahip bir programın neden bu yola gittiği ile ilgili henüz bir açıklama veya bildirim yapılmadı.

BitTorrent gelirini arttırabilmek için PC, Mac ve Linux işletim sistemleri’ne uygun olarak farklı ve bağımsız stüdyolar tarafından geliştirilmiş bir çok oyunu kullanıcılarına sunmaya başladı. BitTorrent tarafından twitter, blog veya basın üzerinde hiçbir haber yer almadan Game Store direk kullanıcıların hizmetine açıldı. Sanırım Steam ile yapılan antlaşmanın şartları gereği böyle bir yola gidilmiş olabilir çünkü oyun satın alındıktan sonra etkinleştirmek veya indirebilmek için Steam‘a yönlendiriliyoruz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK