Paint Artık Yok

Paint Artık Yok

268 views
0
PAYLAŞ

Bilgisayar başında çokça vakit geçirdiğimiz Paint uygulaması artık tarihe karışıyor. Bir çok kullanıcının 32 senedir aktif olması yönünden de kullanıcının memnun olduğunu gösteren uygulamanın gelecek olan Windows 10 Creators güncellemesi ile birlikte kaldırılacağı açıklandı. Paint’ten daha üstün nitelikli bir uygulama ile Paint’in yerini çabuk unutturacakları gözüküyor.

Gelecek olan Windows 10 Creators uygulaması sadece Paint’i kaldırmakla kalmıyor, eski ve yıpranmış olan yazılımları da bu güncelleme ile olmasa da gelecek güncellemelerle kaldıracağını listeleyen bir not düşüyor. Ama kesin olan durum Paint’in başka bir güncelleme göremeyecek ve tarihe karışacak olması gerçeği.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Microsoft’un düzenlemiş olduğu konferansta Build‘de Creators güncellemesi ile ilgili detaylardan bahsetmişti. Paint 3D’yi tanıtan Microsoft Paint’in yerini almasını beklese de kullanıcılar arasında bir endişe oluşturmaya başladı. Paint’in eskisi gibi bir popülerliği kalmadığından bu hamlenin işe yarayıp yaramayacağını hep birlikte ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Ama kabul edilen bir gerçek var ki Microsoft bu planında kararlı bir adım attığını bize hissettiriyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK