Microsoft Windows 10 İşletim Sisteminde Önemli Yenilikler Yapmaya Hazırlanıyor

Microsoft Windows 10 İşletim Sisteminde Önemli Yenilikler Yapmaya Hazırlanıyor

69 views
0
PAYLAŞ

Yazılım devi Microsoft’un sevilen işletim sistemi Windows 10’a kısa zaman içinde çok önemli yenilikler gelecek.

Windows 10 işletim sisteminde yaşanan güvenlik sorunlarıyla kullanıcıların canını sıkan Microsoft bu durumu değiştirmek için kollarını sıvadı.

Ünlü Rus güvenlik şirketi olan Kaspersky ile Microsoft’un arasında olan tartışma Microsoft’un Windows 10 üzerinde değişiklik yapmayı kabul etmesiyle noktalandı. Windows işletim sisteminde çalışan güvenlik firmaları arasında yer alan Kaspersky bilindiği gibi uzun bir süre önce Micorosft’un kendi antivirüs yazılımına ağırlık vermesi nedeniyle Microsoft’un işletim sistemlerinde yer alan diğer antivirüs programlarını “uyumsuz” olarak nitelendirmesini dava etmişti. Açılan bu davaya yönelik açıklama yapan Microsoft böyle bir durumu kabul etmiş ve böyle bir şeyi geçici olarak yaptığını dile getirmişti.

Microsoft şimdi de konuyla ilgili olarak yeni bir blog gönderimi yaptı ve açıklamasında üçüncü parti antivirüs yazılımlarının çalışma sisteminde değişiklik yapacağını söyledi. Ayrıca üçüncü parti güvenlik yazılımlarının uyumluluk sorunlarını da çözeceğini dile getiren Microsoft güvenlik şirketleriyle artık daha sıkı bir çalışma sürdüreceklerini dile getirdi.

Bakalım Kaspersky ve Microsoft arasında yaşanan bu gelişmenin ardından Microsoft verdiği sözleri tutacak mı?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK