Microsoft Office 365’a Yeni Güncelleme

Microsoft Office 365’a Yeni Güncelleme

58 views
0
PAYLAŞ

Microsoft Office 365‘e yeni gelecek güncellemesi ile adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Özellikle Microsoft Word’de yapmış olduğu özellikler ise merak uyandırıyor.

Microsoft’un yapacağı bu güncellemede ki en dikkat çeken özellik ise Read Aloud.

Kullanıcılar Red Aloud sayesinde yazılmış olan metinlerin yazım yanlışlarını bulmayı, düzeltmeyi ve de yüksek sesle okumayı sağlıyor. Bu sayede Microsoft Red Aloud özelliği ile birlikte aynı zamanda  Öğrenme Bozukluğu (Disleksiler) yaşayanlar içinde çok büyük bir fayda sağlayacağını gösteriyor.

Şuan için Word’de kullanılan sesli okuma özelliğini geride bırakacak ve Red Aloud‘u daha cazip kılan özellikler ise; okunacak metinin ses ve hızını değiştirebilme, metin vurgulamaları yapabilme, gerçek zamanlı ses düzenlemeleri yapabilme diyebiliriz. Kısacası Red Aloud sayesinde harflerle, kelimelerle sesin birlikte hareket edişini göreceğiz.

Şimdiden kullanıcıların merakla beklediği güncelleme için Microsoft Office 365‘in inceleme bölümünde demosu hali hazırda size sunulmaktadır. Önümüzde ki haftalar içerisinde piyasaya sürülecek olan Red Aloud‘u şimdiden denemek isteyenler, merak edenler hiç vakit kaybetmeden deneyebilirler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK