İş Sektörlerine Apple’dan Artırılmış Gerçeklik Katkısı

İş Sektörlerine Apple’dan Artırılmış Gerçeklik Katkısı

64 views
0
PAYLAŞ

Apple’ın her geçen gün yapmış olduğu yeniliklere bir yenisini daha ekleyerek iş sektörlerine büyük bir katkı sağlıyor. WWDC 2017′ de tanıtmış olduğu ARKİT ile geliştirici uygulamalarında Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) kullanabilmeleri için büyük bir adım atmıştı. Şimdiden bu gelecek vadeden plana İKEA’nın talip olması şaşılacak bir adım olmamıştı.

Gelecek zamanlarda üstün gerçekliğe sahip olacak uygulamaları şimdiden tahmin etmek zor fakat mümkün olabileceği de açıkca bellidir. UBS analisti Steven Milunovich önümüzde ki yıllarda Apple’ın ana kemik kadrosu İphone ve İpad cihazları için yapmayı planladığı sensörler, özel çipler ve 3 boyutlu kameralar gibi donanımlarıyla bu olayı destekler nitelikte adımlar atmayı planlıyor. Bu adımın başlıca iş kollarında nasıl imkanlar sağlayacağını kısaca değinmek gerekirse;

Yemek pişirme konusunda meyve yada sebzelerin nasıl doğranması gerektiğini, ev tamiri konusunda artırılmış gerçeklik ile tamir etmeniz gereken objeyi detaylı bir şema ile bakarak yapmanız, emlak konusunda ise yeni taşınmak istediğiniz eve eşyalarınızı yerleştirip bakmak, acil durumlarda ise örneğin bir yangında mahsur kaldığınız yerden iphone’nunuzu etrafa tutup size oradan nasıl kurtulabileceğiniz gösterecek bir yol görmeniz mümkün olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK