Google Pixel’in Gelişmiş Kamera Uygulaması Başka Akıllı Telefonda Çalıştırıldı

Google Pixel’in Gelişmiş Kamera Uygulaması Başka Akıllı Telefonda Çalıştırıldı

60 views
0
PAYLAŞ

Google’ın ilk akıllı telefonu Google Pixel tasarımsal anlamda herhangi bir yenilik sunamasa da kamera anlamında kullanıcıların büyük beğenisini toplamayı başarmıştı. Google’ın gelişmiş kamera özelliklerine sahip olan Google Pixel modelinin sevilmesinin bir başka nedeni ise Google’ın sadece Pixel modelleri için geliştirdiği kamera uygulaması olarak gösteriliyordu.

Ukraynalı bir uygulama geliştiricisi olan B-S-G rumuzlu bir kullanıcı Google’ın Pixel modelleri için sunmuş olduğu kamera uygulamasının biraz modifiye edilmiş halini yayınladı. Geliştiricinin açıklamasına göre Snapdragon 820, Snapdragon 821 ya da Snapdragon 835 işlemcisinden güç alan Android işletim sistemine sahip herhangi bir akıllı telefonda Google’ın bu yeni nesil kamera uygulamasını çalıştırmak mümkün. Bu yeni uygulama ile birlikte kullanıcılar Google Pixel cihazları olmadan da Google’ın şimdilik sadece Google Pixel cihazlarına sunduğu HDR+ özellikli fotoğraflar çekme imkanına sahip oluyorlar.

Uygulamada herhangi bir zararlı kod var mı diye kontrol eden XDA yazarı Adam Conway yeniden elden geçen uygulamayı LG G6, OnePlus 3, OnePlus 3T, OnePlus 5 ve Samsung Galaxy S8 modellerinde denediğini ve herhangi bir sorun olmamasına rağmen HDR+ modunun rahatlıkla kullanılabildiğini dile getirdi.

Bakalım Google’ın Pixel modeller için sunduğu kamera uygulaması tüm Android kullanıcıları için sunulacak mı ?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK