Google Kamera Yenilendi

Google Kamera Yenilendi

65 views
0
PAYLAŞ

Android işletim sistemlerinde kullanılmakta olan stok kamera uygulamasına yeni bir güncelleme geldi. Rakiplerinin uzun bir süredir kullanmakta olduğu bu yüzden biraz geride kalmış olan Google Kamera yeni güncellemesi ile birlikte bir fark yaratmaya hazırlanıyor.

Snapchat ve ardından da Apple‘ın kullandığı ön flaş özelliği google kamerada da bundan sonra yer alacak. 4.4 sürümüne güncellenen yeni yazılım düşük ışıkta ekranı beyaz ve parlak şekillerde açmaya yarıyor ve bu şekilde flaş etkisi yakalamış oluyor. Bu yönü ile düşük ışıklı ortamlarda da çok başarılı selfie çekilebilmesine olanak sağlamış oldu. Aynı zamanda iki kez dokunarak yakınlaştırabilme ve kaydırma yolu ile mod değiştirmesine de olanak sağlıyor olacak.

Güncelleme şuan için sadece Android 7.1 sürümünün Nexus ve Pixel cihazları için bulunuyor ancak yakın bir zamanda içinde diğer cihaz ve eksi sürümler içinde böyle bir güncelleme söz konusu olacak. Kamera konusunda ki bu iyileştirmeler Iphone’u yeni hamleler yapmaya itecek gibi görünüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK