Gmail’den iOS Koruması

Gmail’den iOS Koruması

58 views
0
PAYLAŞ

Gmail, iOS uygulamasına getirmiş olduğu ekstra korunaklı kimlik avı korumasını devreye soktu. Bu konuda bir çok bildiri ile sizi uyaracak olan bu eklenti sayesinde çoğu kullanıcı rahat bir nefes alacaktır.

Kimlik avı saldırılarına savaş açan uygulama sayesinde şüpheli bağlantı linklerine karşı sizi uyarıyor. Bir süre önce yapılmış olan saldırılara karşı alınan bu önlem güzel bir adım olarak karşılandı. Bu eklenti eğer İpad ya da iphone’nunuzdan maillerinize baktığınızda ulaşmak istediğiniz URL’nin istediğinizin linkin şüpheli olduğuna dair bir durum sezer ise sizi bu linki açmama konusunda uyaracak.

Şayet bu uyarıyı dikkate almayıp devam etmeyi seçerseniz Google bu sitenin sahtekarlık olarak tanımlayacak ki bu durum Google’ın gerçek anlamda katmanlı bir koruma sağlamaya çalıştığını ve kimlik avına karşı ciddi anlamda bir savaş açtığını gösteriyor. Tabi ki de bu Gmail kullanan kullanıcılar için güvenli bir durum oluştursa da diğer kullanılan maillerde bunun olmadığını ve bu konuda dikkatli olmanızı söylemekte yarar var.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK