Gmail Artık Zararlı Bağlantılar Karşısında Uyaracak

Gmail Artık Zararlı Bağlantılar Karşısında Uyaracak

63 views
0
PAYLAŞ

Dünya genelinde pek çok kişi tarafından kullanılan Google’ın sevilen mail servisi Gmail’e yeni özellikler geliyor.

Servislerine kullanıcıları için sürekli olarak yeni özellikler getiren Google şimdi de Gmail servisine çok önemli özellikler getirdi. Geçtiğimiz aylarda Android için Gmail’e gelen kimlik avı hırsızlığına karşı uyarı sistemi şimdi de Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’e geldi.

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Google’ın sevilen mail servisi Gmail ciddi saldırıya uğramıştı. Milyonlarca Gmail kullanıcısını etkileyen bu durum karşısında Google öncelikli olarak Android kullanıcıları için özel bir güvenlik sistemi geliştirmişti. Google şimdi de Gmail’in yeni güvenlik sistemini iOS platformuna da getirdi.

Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar iPhone ya da iPad cihazlarından Gmail uygulaması üzerinden bir linke tıkladıklarında şüpheli bir durum olursa Gmail kullanıcılara uyarı verecek. Kullanıcılara gitmek istedikleri URL’lerin güvenli olmadığını dile getirecek olan Gmail uygulamasında son söz kullanıcılara ait olacak.

Kullanıcılar eğer ki linke devam ederlerse bu linki “sahtekarlık olarak tanımladığını” dile getirecek. Bu gibi uyarılarla kullanıcıları zararlı linklerden korumak isteyen Google’ın Gmail servisinde bu hizmetinin başarılı olup olmayacağı ise bilinmiyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK