Fall Creators Güncelleniyor

Fall Creators Güncelleniyor

Windows 10 Creators Update’in 6 ay önce yaptığı güncellemenin ardından yeni bir güncelleme daha oldu. Microsoft’un daha önceden söz verdiği gibi bugün itibariyle yaymaya başladı.

61 views
0
PAYLAŞ

Windows 10 Creators Update’in 6 ay önce yaptığı güncellemenin ardından yeni bir güncelleme daha oldu. Microsoft’un daha önceden söz verdiği gibi bugün itibariyle yaymaya başladı.

Güncellemenin ardından baktığımız zaman alınan özellikleri şöyle sıralayabiliriz. En büyük yenilik Windows Mixed Reality yeni özelliğinde. Bu özellik Dell ,Lenova , Acer , ve Samsung başlıkları kullanarak insanları sanal gerçeklik dünyasına bırakmasına izin veriyor. Microsoft’un çözümü, diğer VR çözümlerine göre daha düşük işletim sistemlerine sahip ve çift çekirdekli Core i5 işletimlerini destekliyor.

Windows 10 Creators Update’in diğer bir yeniliğide Panint 3D. Bu güncellemenin ardından Panint 3D ile oluşturulan 3 boyutlu nesneleri Reality Viewer uygulamasıyla gerçek bir dünyada olduğunuzu hissedebiliyorsunuz.

Story Remix uygulamasında fotoğraflarınızı ve videolarınızı bir hikaye üzerinden birleştirme imkanı sağlamaktadır. Oluşturduğunuz hikayelere ek olarak 3 boyutlu nesneler ve görsel efektleri de yerleştirebiliyorsunuz.

Bu özelliklerle pek sizi ilgilendirmiyorsa, Windows 10   Fall Creators Update’ verimliliğe yönelik yeniliklerde mevcut. Windows 8.1 bulunan OneDrive yer tutucularını geri getirdi. Bu özellikler OneDrive Files On-Demand isimleri ile görebilirsiniz. Bundan böyle OneDrive dosyalarını seçmenize gerekmeyecek. Bütün klasörlerinizi Dosya Gezgininde görebilir ve kullandıkça indirebilirsiniz.

Ekran Klavyesinde yapılan değişiklikler arasında tek elle kullanılabilen, sürüklenebilme özellikli yeni emoji seçicisi bulunuyor.( Win + .)

Fluent Design System ise en çok fark edilen değişikliklerden biri olması bekleniyor. Bu yeni tasarım dili, işletim sisteminde zaman içerisinde aşamalarla ve zamanla gelişecek.

Fall Creators güncellemesi akşam saatlerinde dağıtılmaya başlayacak. Update her zaman ki gibi zaman içerisinde kademeli olarak dağıtılacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK