Ethereum’a Yeni Yazılım

Ethereum’a Yeni Yazılım

Parity tarafından açıklanan bilgilere göre Ethereum Protokol'ün en büyük geliştiricisi olan şirket yeni bir güncellemenin kısa bir süre içerisinde yayınlanacağını yazdı.

66 views
0
PAYLAŞ

Parity tarafından açıklanan bilgilere göre Ethereum Protokol’ün en büyük geliştiricisi olan şirket yeni bir güncellemenin kısa bir süre içerisinde yayınlanacağını yazdı.

Ethereum blok zincirlerinin güncellenebilmesi adına yapılan hardfork önümüzdeki hafta içinde yayınlanmış olacak. Daha önce geliştirilen ve yayınlanmasına 3 gün kala birçok uyuşmazlık problemi yaşayan güncelleme üzerine yepyeni bir tasarım ve kodların eklenmesi sonucu %100 uyuşma elde edilerek kullanıcılara sunulmuş olacak.

Daha önce geliştirilen ve yayınlanmadan rafa kaldırılan güncelleme yanlışlıkla kullanıcılara sunulmuş olsaydı blok zincirinde büyük bir hata meydana getirecekti. Yeniden yazılan ve yeni kodların yer aldığı güncellemede ise Ethereum zincirine yönelik çok yararlı bir yazılımın geliştirildiği ve eski hataların bile ortadan kaldırılacağı açıklandı.

Kullanıcılar daha önce yayınlanmak üzere olan hatalı kodların gelmemesi için sosyal medya üzerinden şirkete yönelik birçok eleştiri de bulunarak bu gibi bir sıkıntının boyutlarının milyon dolarlar ile ifade edileceğini belirtiyorlar. Birçok kullanıcı ise kesinlikle bir hata görmek istemediklerini bu yüzden yayınlanma tarihinin daha ileri bir sürece atılabileceği yorumunda bulunuyor.

Parity’nin üst düzey geliştiricilerinden Afri Schoedon tarafından yapılan açıklamada yeni yazılımda en ufak bir sıkıntı bulunmadığını ve tam tersine sistemi çok daha ileri taşıyacak bir koda sahip olduğu belirtildi.

Ethereum güncellemeleri Fuzzing adında bir yöntem ile test edilmekte ve yeni güncelleme test sonucunda sıfır hata alarak büyük bir başarı kaydederek en küçük bir hata riski bile taşımıyor olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK