Discord, Video Arama ve Ekran Paylaşımı Sayesinde TS ve Skype’i Sallıyor

Discord, Video Arama ve Ekran Paylaşımı Sayesinde TS ve Skype’i Sallıyor

179 views
0
PAYLAŞ

Oyunculara yönelik tasarlanmış olan sohbet uygulaması Discord kısa bir süre içinde TeamSpeak’i tahtından etmeyi başarmıştı. Sürekli güncellemeleri ve yazılımı özelleştirmeleri sayesinde sırada Skype’yi de tahtından etmeye hazırlanıyor. Gelişen teknoloji ve artan kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayamayan tüm eski yazılımların yerini sürekli olan yeni ve güncel yazılımlar almaya devam ediyor.
Hem yazılı ve sesli iletişim imkanı sunan discord bundan sonra videolu sohbet ile birlikte kullanıcıların deneyimine sunuldu. Aynı zamanda videolu grup kurulabilecek ve konferans görüşmesine de imkan sağlıyor. Yeni özeliği aynı anda 10 kişiye kadar görüşmeyi destekliyor ve video penceresini küçültüp oyun sırasında yazılı sohbet imkanı da çok daha kolaylaşmış görünüyor.
Ekran paylaşımı sayesinde oyun içinde yaşanan sorunlar diğer oyuncular ile kısa süre içinde çözülebilecek ve Skype’den farklı bir diğer özelliği de yüksek kalitede ve yüksek kare saniyelere sahip ekran paylaşımını desteklemesi. Teamspeak’in kullanıcı sayısı kısa sürede büyük bir düşüş yaşarken kısa süre içerisinde videolu sohbet platformunun da Skype’den Discord’a kayması bekleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK