Chrome’dan İzinsiz Reklamlara Karşı Dev Savaş

Chrome’dan İzinsiz Reklamlara Karşı Dev Savaş

39 views
0
PAYLAŞ

Google en iyi tarayıcısı Chrome‘a yapacağı bir eklenti ile kullanıcıların izini olmadan reklamlar görmesine, izlemesine engel olacak. Şuan için yapım ve geliştirme aşamasında olan eklenti şimdiden ortalığı temizleyeceğe benziyor. Hatta reklam engelleyici şuan Google For Android uygulamasının baş listelerinde kendini göstermeye başlamış. Google gelirin kendi reklam işlerinden kazanırken  bir yandan da izinsiz reklamlara savaş açmış durumda.

Coalition For Better Adds (daha iyi reklamlar için koalisyon) adında ve bünyesinde Google, Facebook, The Washington Post ve News Corp üyelerini barındıran koalisyon tarafından izinsiz reklamlar tespit ediliyor. Bu durumda her reklam Google’ın onayından geçmesi ve bütün reklamların onun eline geçmesini ve bu da bir takım tartışmalara yol açacağını gösteriyor gibi. Bu yüzden Google ön sürümünü paylaşıp feedback’lere (geri bildirim) bakarak bu konuda karar vereceğe benziyor.

Eklentinin Chrome’un beta yada stabil sürümlerine ne zaman geleceği henüz bilinmese de önceki zamanlardan bunun aylar sürdüğü bilinmekte. Merak edenler için dileyenler, test etmek isteyenler, Google Play üzerinden Chrome Canary uygulamasının son sürümünü indirebilirler.

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK