Bixby Kullanıcılarına İş Bulma Anlamında Yardımcı Olacak

Bixby Kullanıcılarına İş Bulma Anlamında Yardımcı Olacak

54 views
0
PAYLAŞ

Samsung’un yeni sesli asistanı olan Bixby yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Samsung’un sesli asistanı Bixby şimdi de kullanıcılarına iş bulacak.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un yeni amiral gemileri olan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleriyle birlikte Samsung yeni sesli asistan olan Bixby’i tanıtmıştı. Rakip sesli asistanlara göre daha gelişmiş özelliklere sahip olan Bixby son güncelleme ile birlikte kullanıcılarına LinkedIn üzerinden iş tavsiyelerinde bulunacak.

Kullanıcılar Bixby’nin ana ekranında yaklaşmakta olan LinkedIn ekranlarıyla birlikte Bixby tarafından seçilmiş olan iş önerilerini de görebilecek. Ayrıca kullanıcılar Bixby kullanarak LinkedIn üzerinden mesaj gönderimi de yapabilecek.

Kullanıcıların bu gibi özellikleri kullanabilmesi için LinkedIn uygulamasının konum kullanımına izin vermeleri ve Samsung hesaplarının da aktif olması gerekiyor.

Bilindiği gibi teknoloji devi Google’da bir süre önce yapay zeka uygulaması destekli iş uygulamasını duyurmuş ve bu uygulama ile birlikte Google’ın yapay zekası kullanıcılara uygun tavsiyelerde bulunuyordu. Google’ın şimdilik test ettiği bu servisin ne zaman sunulacağı bilinmezken Samsung Google’dan önce davranarak LinkedIn ile birlikte çalışmaya başladı ve Bixby sanal asistanı ile iş tavsiyesi özelliğini kullanıcılarının kullanımına sundu. Diğer sesli asistanları LinkedIn desteği vermediği düşünüldüğünde Bixby’nin bu anlamda avantajlı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK