AppStore Uygulama Geliştiricilerin Yüzünü Güldürdü

AppStore Uygulama Geliştiricilerin Yüzünü Güldürdü

64 views
0
PAYLAŞ

Appstore uygulama geliştiriciler için örnek bir adım attı. Uygulama geliştiricilerin yayımladığı uygulamaların yeni sürümlerini paylaşınca mevcut olan puanlamaları, yorumları, yıldızları olduğu gibi gelişmiş uygulamada da yer alacak. Bilindiği üzere yayımlanmış hali hazırda kullanılan uygulamanın geliştiricisi geldiği zaman o zaman kadar yapılmış olan yorumlar, yıldızlar, puanlamalar silinir ve Appstore sıfır bir uygulamaymış gibi hareket ederdi. Kötü yorumları olan uygulamalar için sevindirici bir durum olsa da, 5 yıldızlı uygulamalar için kötü bir durum oluşturuyordu. Çoğu geliştirici uygulamasına daha iyi bir geliştirici yaptıkları halde bu olumsuz durumdan dolayı güncelleme yapmaktan kaçınıyorlardı.

Artık Appstore’a gelen özellik sayesinde bu sorun ortadan kaldırılmış ve uygulama geliştiricilerin yüzünü güldürmüş bu zamana kadar bu konu hakkında yapılmış olan bütün şikayetleri geri bırakmış oldu.

Appstore’un yapmış olduğu yenilikler bununla da sınırlı kalmıyor. Uygulamaların onaylanıp yayımlanma süresini 168 saatten  24 saate indirmiş ve yapılan yorumlar, yıldızlamalar, puanlamaları da uygulama geliştiricinin keyfine bırakmış durumda. Yani uygulama geliştiricisi dilediği yorumu, puanlamayı uygulamasına aktarabiliyor isterse aktarmıyor. Buda uygulama geliştiricilerin gönül rahatlığıyla uygulamalarına güncelleme yapabilme özgürlüğü sunuyor ve yıldızlarını kaybetme korkularını ortadan kaldırıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK