Yapay Zeka Ozlo Artık Facebook’ta

Yapay Zeka Ozlo Artık Facebook’ta

51 views
0
PAYLAŞ

Facebook kendi platformunda bulunan M isimli sanal asistanı daha işlevsel kılmak ve geliştirmek için ayrıca Messenger’daki botu çok daha akıllı bir hale getirmesine yardımcı olması için Al girişim tarafından geliştirilmiş olan Ozlo isimli yapay zekayı satın aldı.

Ozlo geçtiğimiz yıl bir sanal asistan olarak hayatına başlamıştı. Basit cevap gerektiren tüm metin temalı konuşmaları anlayan ve evet ya da hayır gibi basit cevaplar yerine çok daha komplike cevaplar verebilen bir yapay zeka. Ozlo’yu geliştiren ekibin 29 personeli Facebook’a katılarak artık Messenger uygulama grubunda çalışmaya başladılar. Önemli bir not ise daha önce Facebook’un Android ekibinin başında olan Charles Jolley‘de Ozlo ekibinin kurucularından ancak kendisi eski şirketine dönmeyeceğini açıkladı.

Şuan için birkaç test kullanıcısına sunulmuş olan sanal asistan henüz herkese hizmet vermeye başlamamış olsa da testlerin ardından tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bu gelişmelerin ışığında Facebook ve geliştirici ekip tarafından büyük bir güncelleme yapılacağı ve Siri‘nin sonunu getirecekleri yönünde büyük bir çalışmaya girdikleri söyleniyor. Her zamanki gibi şirketler arası rekabet tabi ki biz kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam edecektir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK