Twitter, kendini baştan tasarladı

Twitter, kendini baştan tasarladı

578 views
0
PAYLAŞ

Popüler sosyal medya platformları arasında olan Twitter iOS ve İnternet sitesi taraflarında tasarımsal değişiklik yaptı.

Twitter tasarımcıları geçtiğimiz yıllarda ilk olarak Android uygulamasına iyileştirme yapmıştı. Bu sefer Twitter iOS, Tweetdeck, Twitter Lite uygulamaları başta olmak üzere ve tabiki İnternet site görsel tasarımlarında ciddi değişikliklere gitti.

Yeni tasarım ile Twitter kullanım kolaylığı, şıklık ve daha hızlı olma daha hızlı twitter kullanırken bi yandan ise yeni şık tasarımla göz doldurmanın peşinde olduğunu açıkladı.

Twitter’ın yeni yaptığı tasarımsal değişiklikte ilk göze patan unsurlar; internet sitesinde kullanılmakta olan simgeler çok daha minimal hal almış, yazı fontlarında yapılan değişiklikler kullanıcılara daha akıcı bir ekran sağladığı düşünülüyor ve yeni çerçeve ve profil simgeleri kullanıcılar tarafından ciddi beğeni yağmuruna tutuldu.

iOS cephesinde twitter uygulama içerisindeki linkleri kendi tarayıcısından değil iOS da bulunan Safari ile açılacağını belirtti. Yapılan değişiklikte genellikle beyaz renklerin ağır olduğu görülüyor bu da daha önce yapılan İnstagram güncellemesini bize hatırlatmış oluyor. Twitter tasarımında ki beyazlığı daha akıcı sayfa olmasına göz yorumlalarının azalmasına bağlıyor.

Twitter kullanıcıları yeni görseli sevmiş olsa ki yeni tasarım etiketi ile veya twitter etiketi ile hep olumlu yapıcı yorumlarını twitterlerinde belirttiler.Kullanıcıların bir çoğuna yeni tasarım ulaştı ama genel olarak yeni tasarıma sahip olan cep telefon ve tarayıcı sayısı 1-2 gün sonra stabil olarak kullanabileceklerini belirttiler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK