Sosyal Medya’da Yapılan Paylaşımlar Psikolojik Durumunuzu Ortaya Çıkarıyor

Sosyal Medya’da Yapılan Paylaşımlar Psikolojik Durumunuzu Ortaya Çıkarıyor

106 views
0
PAYLAŞ

Facebook, Twitter, Instagram gibi dünyanın en büyük sosyal medya platformları üzerinde her gün milyonlarca insan yeni paylaşımlarda bulunuyorlar. Bilim adamları bir süredir paylaşımların analizleri üzerine çeşitli çalışmalarda bulunuyorlar.

Paylaşılan bir resim veya atılan bir yorum insanların psikolojileri üzerinde birçok önemli ipuçlarını da beraberinde taşıyor. Bu paylaşımlar ardından yapılan çeşitli analizler sonucunda bir kişinin depresyonda olup olmadığı veya onun psikolojik durumunun ne düzeyde olduğu ile ilgili birçok bilginin alınıp duruma göre müdahale edilebileceğini ortaya çıkarıyor.

Paylaşılan fotoğrafların karanlık, koyu mavi veya gri tonlarında olması durumunda kişinin depresyonda olduğu veya depresyon eşiğinde olduğuna dair kesin bulgular elde edilmiş. Uygulama geliştiricileri tarafından tüm sosyal medya paylaşımlarının incelenerek yapılan paylaşımları tek çatı altında toplayıp kişinin psikolojik durumunun analizinin yapılması üzerine yoğun bir çalışma içinde oldukları belirtiliyor. Sanırım kısa bir zaman içerisinde insanlar bir doktora gitmeden psikolojileri hakkında bilgi sahibi olabilecek ve bu konuda önlem alabilecekler. Sosyal medyanın bu kadar büyümesi ve yaygınlaşması insanların sağlık sorunlarını da beraberinde ortadan kaldırabilecek gibi görünüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK