Sosyal Medya Kullanım Çılgınlığı

Sosyal Medya Kullanım Çılgınlığı

62 views
0
PAYLAŞ

Facebook, Instagram, Linkedln, Snapchat ve Twitter dünyanın en büyük sosyal medya platformlarının başında geliyorlar. Günlük hayatın çok önemli ve vazgeçilemez bir parçası haline gelen sosyal medya dünya üzerinde aktif olarak 3 milyar kullanıcıya sahip bulunuyor.

Dünyanın neredeyse yarısının kullandığı sosyal medya platformları artık sadece mesajlaşma değil hayatın tüm alanlarındaki ihtiyaçları da karşılayabilen bir hale büründüler. Platformlar içerisinde en büyük payı ise Facebook barındırıyor. Facebook ilk sırayı çekerken Youtube, FB Messenger ve WhatsApp’ta onu takip ediyorlar. 3 milyar kullanıcının yarısından fazlası aylık olarak baktığımız zaman ise 2 milyar aktif kullanıcı Facebook’ta yer alırken Youtube 1,5 milyar kullanıcı sayısına ulaşabiliyor.

Dünya üzerinde 3.9 milyar internet kullanıcısı bulunurken neredeyse tamamına yakını sosyal medyadan vazgeçemiyor. Yapılan anketlere göre sosyal medya kullananların çoğunluğu yalnız olmadıklarını hissetmek istedikleri için bu platformlarda bulunuyorlar. Ancak sosyal medyanın en büyük dezavantajı asosyalleşme olarak biliniyor. Uzmanlar bu dengenin orantılı bir şekilde büyümesinin insanı daha mutlu yapacağını ve daha sağlıklı bir topluma doğru geçişin en büyük anahtarı olduğunu belirtiyorlar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK