Snapchat yeni özelliğiyle karşınızda

Snapchat yeni özelliğiyle karşınızda

189 views
0
PAYLAŞ

Facebook’un kopyalama teknikleri nedeni ile uzun zamandır problemler yaşayan Snapchat, yeni bir özelliği ile kullanıcılarının ilgisini yeniden toplamayı hedefliyor. Duyurduğu harita özelliği Snap Map ile eski ivmesini yeniden yakalamayı hedefleyen Snapchat’in bu amacına ulaşıp ulaşamayacağı konusu da teknoloji forumlarında merakla bekleniyor.

Şirketin video hazırlayarak duyurduğu yeni özellik Snap Map ile sizinle yer paylaşımını yapan tüm arkadaşlarınızın o an nerede olduğunu harita üzerinde beliren ‘Actionmoji’ler aracılığı ile görebileceksiniz. Arkadaşlarınızın anlık olarak nerede bulunduğunu takip edebileceğiniz bu özellik sayesinde ‘Actionmoji’ler üzerine tıklayarak arkadaşlarınızın tüm hikayelerine ulaşma imkanına da erişeceksiniz. Fakat ‘Ghost Mode’ özelliği sayesinde haritalardaki görünümünüzü kapatmanız da mümkün oluyor.

snap map

EBEVEYNLER TEDİRGİN

Her ne kadar eğlenceli bir özellik olarak görünse de ‘Snap Map’ ebeveynlerin tedirgin olmasına yol açtı. Çocuklarının konumlarının yabancı kişiler tarafından görülebilecek olmasının sıkıntılı durumlara yol açabileceğini belirten anne ve babalar bu özelliği tasvip etmediklerini dile getirdi. Her ne kadar bu yönde eleştiriler alsa da Snapchat’in bu uygulaması ile ivme kazanıp kazanamayacağını beraber göreceğiz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK