Snapchat İçin Yolun Sonu Çok Yakın

Snapchat İçin Yolun Sonu Çok Yakın

60 views
0
PAYLAŞ

Özellikle gençlerin bir zamanlar en çok ilgi gösterdiği platformlar arasında yer alan Snapchat için artık yolun sonu çok yakın.

Hikaye özelliğiyle birlikte pek çok kullanıcının severek kullandığı Snapchat bu özelliğin rakip platformlara gelmesinin ardından bir türlü toparlanamadı. Kısa bir süre önce halka açılan Snapchat’in sahibi olan Snap Inc. verileri ümit verici değil.

Matematiksel verilere bakıldığında ufak yükselmelerin görüldüğü Snapchat hisseleri ne yazık ki yatırımcılarının beklentilerini karşılamaya yetmiyor. Eski büyüme ivmesini çoktan kaybeden Snapchat’in getirdiği yenilikler de kullanıcıları tarafından ilgi görmeyince büyümesi sekteye uğramış ve düşüşü engelleyememişti. Özellikle Snapchat’in en sevilen özelliği hikayeler özelliğinin diğer platformlara  ve bilhassa Instsgram’a gelmesi Snapchat tarihindeki en önemli olay olmuştu.

Geçmişte aktif kullanıcı sayısını 166 milyondan 173 milyona kadar arttıran Snapchat’in kısa bir yükselişin ardından kullanıcı sayısında da artık nihai düşüşlerin yaşanması bekleniyor. Büyüme hızı artık çok düşen aktif kullanıcı sayısıyla birlikte yatırımcıların ilgisini çekmemeye başlayan Snapchat için zor günlerin kapıda olduğu düşünülüyor.

Bu rakamlarla birlikte halka arzından da beklediğini bulamayan Snapchat’in ilerleyen günlerde toparlanıp toparlanmayacağını ise zaman gösterecek.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK