Google’dan Alerjik Hastalara Müjde!

Google’dan Alerjik Hastalara Müjde!

96 views
0
PAYLAŞ

Google’ın aramalarında hava durumu gösterme özelliğini geliştirerek havada ki polen durumunu da gösterip alerji hastaları için önemli bir bilgi vermeyi amaçlıyor. Çoğu insanın sahip olduğu alerjik durum kişilerin hayat kalitesini bozmakta ve çoğu kişinin de sadece sıkıntılarını yaşayıp bu konuda dikkat etmesi gereken durumları göz önüne attığını da görüyoruz. Google bu eklentiyi yaparak alerjik insanların dikkatini çekeceğini tahmin ediyoruz.

Google’ın gün geçtikçe kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran eklentiler sunması kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. Google da arama yaptığımız zaman konumumuzu baz alarak vermiş olduğu hava durumu bilgisine havadaki polen miktarının ne derece olduğunu tahminen gösterecek olması Google’ın her geçen gün kendini daha geliştirip kullanıcılarını şaşırtacağına işaret ediyor. Google’ın The Weather Channel ile ortaklaşa yapmış olduğu polen tahmin ölçümlerini arama yaptığımızda göstermekle kalmayıp, isteyen kullanıcılar içinde ani gelişen polen yükselme zamanlarını da bildirim yoluyla uyaracak.

Polen durumunu takip edebileceğiniz bir çok site olduğu halde Google’ın bu eklemesi dikkat çekici bir durum oluşturuyor. Henüz ülkemizde mevcut olmayan bu yenilik kullanıcıların beklediği bir yenileme olarak görülmektedir.,

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK