Facebook Üstünden Büyük Tuzak!

Facebook Üstünden Büyük Tuzak!

44 views
0
PAYLAŞ

Bazı kötü ruhlu insanların başkalarının bilgilerine sızmak, onları rahatsız etmek, hesap bilgilerini ele geçirmeyi istemek ve bu konuda bir şeyler yapmaya çalıştıklarını hatta yaptıklarını çok iyi biliyoruz. Tabii ki de bunun için en iyi gördükleri mecranın Facebook kullanıcıları olduğu ve çoğunlukla onlar üzerinden bu işe kalkışıyorlar. ‘Facebook şifre çalma’ yada ‘Facebook şifre geri alma’ gibi isimlerle internete sürdükleri program sayesinde bu kötü amaçlarına çoğu zaman ulaşıyorlar.

Araştırmacılar bu programı ‘Instant Karma’ olarak adlandırdı. Siz bu isim altındaki programı indirip kurmaya başladığınız anda o sizin şifrelerini çoktan elde etmiş oluyor. Bir nevi ‘Ava giderken avlanma’ deyimini yaşıyorsunuz. Tabi bu şifresini geri almak için uğraşanları kapsamıyor. Zaten çoğu mağdurun şifresini geri almak adına bu programı indirip kurması daha mağdur olmasına ve bunun bir türlü önüne geçememesine sebep.

Şuan için Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarları etkiliyor gibi görünse de, önlem alınmadığı halde yüksek korunaklı diğer işletim sistemlerini de sızabilecekleri kaçınılamaz bir gerçek.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK