Facebook profil fotoğrafı güvenliğini arttırdı

Facebook profil fotoğrafı güvenliğini arttırdı

477 views
0
PAYLAŞ

Sıkça kullanılan sosyal medya platformu Facebook profil fotoğraflarının başkaları tarafından kullanılmaması için güvenlik ağını genişletmek amaçlı çalışmalara başladı.

Her geçen gün sosyal medya platformunda kopyalanan resimler ile binlerce sahte işlem ve olaylar yapan kötü niyetli kişilere facebook artık dur diyecek.Facebook kullanıcıları için önmeler almaya, yenilikler sunmaya devam ediyor. Son zamanlarda sıkça karşılaşılan kullanıcıların oldukça huzurunu bozan sahtekarlık olaylarında Facebook ciddi bir önlem alacak.

Facebook artık kişisel profil fotoğraflarınızı çalınmasına izin vermeyecek. Bugün itibari ile Başta Hindistan’da test aşamasına sunulan bu özellik sayesinde Facebook sizin fotoğraflarınızla ve adınızla açılmış sahte hesapların önüne geçmek için bu sefer büyük bir atak yaptı ve hayata geçirdi.

Kullanıcılardan izinsin profil fotoğraflarınızı bir reklamda veya başka bir yeni açılan hesap kullanılmaması için ve sizin tanıdıklarınızı sahte profiller ile dolandırılmaması için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yeni yapılan bu özellik profil fotoğrafınızı koruma altına alıyor. Profil fotoğrafınızı artık siz istemediğiniz sürece başkaları indiremeyecek. Bu şekilde sizin rızanız olmadan profilde bulunan fotoğraflarınızı kimse kullanamayacak. Facebook yeni gelen özellik ile profil fotoğrafına ekran görüntüsü almayı bile kısıtlıyor.

Facebook Görsel Koruma olarak adlandırılan bu özellikleri resmin çerçeveleyen mavi bir kalkan ile fotoğraflarınız üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmasını engelliyor. Şu an için Hindistanda başlatılan bu uygulama çok yakında tüm ülkelerde kullanıma açılacağı söyleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK