Bill Gates de Instagram’da

Bill Gates de Instagram’da

78 views
0
PAYLAŞ

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zenginlerinden biri olan Bill Gates kısa süre önce Instagram‘a katılarak takipçilerini şaşırttı. Teknolojinin en büyük ve önemli isimlerinden biri haline gelen Gates @thisisbillgates isimli hesabının resmi hesabı olduğu duyurarak bu hesaptan hayırseverlik faaliyetlerini yürüteceğini ve bu yönde paylaşımlarda bulunacağını belirtti.

Geçen haftalarda Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un da Instagram’a katıldığı ile ilgili bilgiler gelmişti. Bill Gates hesabından ilk yaptığı ilk paylaşımda Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın bir projesi sırasında Tanzanya ziyareti esnasında çekildiği bir fotoğrafı paylaştı. Tanzanya ziyareti vakfın düzenlemiş olduğu sıtma ve açlıkla mücadele konularında yapmış oldukları ve dünyanın neredeyse en büyük faaliyetlerini barındıran dev bir proje.

İlk gönderisinin altında “Hello from Tanzania, Instagram” (Tanzaya’dan Merhaba Instagram) notunu düşen Gates aynı zamanda yeni hesabından İchard Branson, Roger Federer, Mike Bloomberg, Mark Zuckerberg ve Sheryl Sandberg de dahil olmak üzere 25 kişiyi takip ederken şuan için 242k takipçisi bulunuyor. Umarım Instagram yolculuğu hayır işleri konusunda bir çok farklı dünya zenginini de yardımcı olmak adına harekete geçirecektir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK