Xbox One İçin Spotify Uygulaması Yayınlandı

Xbox One İçin Spotify Uygulaması Yayınlandı

69 views
0
PAYLAŞ

Online müzik denilince akla gelen ilk uygulamalardan birisi olan Spotify artık Microsoft’un popüler oyun konsolu Xbox One’da da dinlenebilecek.

Çok kısa bir süre önce bir Reddit kullanıcısı Spotify’ın Xbox One oyun konsolu üzerinde test edildiği fark etmiş ve bunu diğer kullanıcılarla paylaşmıştı. Bu haberin yayılmasının ardından Microsoft’ta bu gelişmeyi doğrulamış ve Xbox One oyun konsoluna kısa süre içinde Spotify uygulamasının geleceğini duyurmuştu. Aradan sadece 2 gün geçti ve Spotify uygulaması resmen Xbox One kullanıcılarına sunuldu.

Türkiye’de dahil olmak üzere toplamda 34 ülkede Spotfiy uygulaması Xbox kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Spotify’ın Xbox One entegrasyonu sonrasında artık kullanıcılar oynadıkları oyunlar için özel Xbox müzik listeleri seçebilecekler ve oyunlarını oynarken müzik dinlemenin keyfine ulaşabilecekler.

Bilindiği gibi uzun bir süredir Spotify uygulaması Sony’nin sevilen oyun konsolu PlayStation kullanıcılarına sunuluyordu. PlayStation kullanıcıları Spotify uygulaması üzerinden diledikleri tarzda şarkıların yanında özel şarkıları da dinleyebiliyordu.

Xbox One oyun konsoluna gelen Spotify uygulamasıyla da kullanıcılar hem kendi şarkı listelerini dinleyebilecekken ayrıca Xbox oyun konsolu için özel olarak düzenlenecek olan listeleri de dinleyebilecek. İlerleyen süreçte daha fazla özelliklere kavuşacak olan Xbox One için Spotify uygulamasını Xbox One’a kurmak için Xbox Store üzerinden Spotify Music uygulamasını indirip kurmanız yetiyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK