Twitch Discord Rakibi Masaüstü Uygulaması Yayında

Twitch Discord Rakibi Masaüstü Uygulaması Yayında

142 views
0
PAYLAŞ

Ünlü oyuncu yayın platformu olan Twitch’in Discord’a rakip olarak geliştirdiği masaüstü uygulaması yayında.

Amazon tarafından satın alındıktan sonra daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanan Twitch’in bu alanda ki rakipleri de giderek artıyordu. Twitch için en büyük risk olarak uygulamalardan birisi olan Discord kullanıcılar tarafından bir masaüstü uygulaması olduğu için tercih ediliyordu. Sunduğu masaüstü uygulamasıyla oyunculara daha kolay bir yayın yapma imkanı sunan Discord karşısında Twitch bir hayli zor duruma düşmüştü. Yeni uygulama ile birlikte Twitch kullanıcılarına kolay bir yayın deneyimi sunacak.

Kısa bir süre önce oyuncular için özel bir sosyal medya platformunu duyuran Twitch şimdi de Discord alternatifi yeni bir masaüstü uygulaması geliştirdi. Twitch’in bu uygulamasında yer alan “Dark Mode” özelliği sayesinde pek çok özelliği kullanıcıların kullanımına sunuyor.

Twitch’in Discord’a rakip olarak çıkartmış olduğu bu uygulama ile birlikte artık kullanıcılar çok daha kolay bir şekilde yayın yapabilecek. Discord’un masaüstü uygulamasıyla oldukça fazla benzerlik gösteren Twitch’in masaüstü uygulamasının Discord uygulaması karşısında şansının olup olmayacağını kısa bir süre içinde göreceğiz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK