Sony PlayStation Kullanıcılarına Cinsel İçerikli Mesajlar Geliyor

Sony PlayStation Kullanıcılarına Cinsel İçerikli Mesajlar Geliyor

49 views
0
PAYLAŞ

Sony’nin sevilen oyun konsolu olan PlayStation’ın mesajlaşma servisi pek kullanılmasa da kullanıcılar bugünlerde bu mesaj kutusu nedeniyle zor günler yaşıyor. Sony’nin PlayStation mesajlaşma servisine Pornbot dadandı.

İnternet üzerinde oldukça yaygın olan ve yapay zeka ile güçlendirilmiş Pornbot’lar pek çok yerde karşımıza çıkabiliyor ancak Sony’nin PlayStation mesajlaşma servisinde Pornbot göreceğimiz akıllara gelmezdi.

Son günlerde Sony PlayStation kullanıcıları bildirimlerini kontrol ettiklerinde mesaj kutularında yeni mesajlarla karşılaşıyor. Hemen hemen her PlayStation mesajına gönderilen bu mesajlar ise tamamen cinsellik içerikli mesajlar. PlayStation kullanıcılarına gönderilen bu mesajlar yapay zeka destekli olduğu için oyuncuların yaşına ve cinsiyetine göre de değişiklik gösterebildiği için ailelerin bu konuda dikkatli olmalarında fayda var.

Sony’nin PlayStation oyun konsolunda bu tarz mesajların görünmesi şimdilik komik görünse de Sony’nin bu durum karşısında saldırıya açık olması kullanıcıların tepkisini çekmiş durumda. Çocuklarına PlayStation alan aileler ise gelen bu mesajlardan Sony’yi sorumlu tutuyor. Her gün yüzbinlerce çocuğun Sony PlayStation oynadığı düşünüldüğünde ailelerin isyanının oldukça haklı olduğu görülüyor. Bakalım Sony ilerleyen günlerde PlayStation’lara dadanan Pornbot’ları nasıl temizleyecek.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK