Nintendo Switch Oyun Konsolları Dava Edildi

Nintendo Switch Oyun Konsolları Dava Edildi

54 views
0
PAYLAŞ

Nintendo’nun yeni nesil oyun konsolu olan Nintendo Switch ülkemizde satışa çıkmasa da dünya genelinde pek çok kullanıcı tarafından büyük bir beğeniyle kullanılıyor. Nintendo’nun farklı tasarıma sahip olan Nintendo Switch oyun konsolu için patent ihlali davası açıldı.

Nintendo’nun hibrit tasarıma sahip olan oyun konsolu Nintendo Switch tam Nintendo’nun yüzünü güldürmeye başladı diyecekken Nintendo Switch için patent ihlali davası açıldı. Dünya genelinde yeni yeni satışa çıkmaya başlanan Nintendo Switch’e Wikipad’in geliştiricisi olan Gamevice dava açtı.

Nintendo’nun diğer oyun konsollarından farklı tasarıma sahip olan Nintendo Switch hibrit bir tasarıma sahip olduğu için dileyen kullanıcılar Nintendo Switch’i televizyonlarına takarak oyun keyfini televizyonlarından yaşayabilecekken dileyen kullanıcılar ise Nintendo Switch oyun konsollarına takacakları Joy Con’lar ile ellerinde oynayabilecekler.

Pek çok kişinin bilmediği Wikipad aslında dünya genelinde pek popüler olmasa da Android işletim sistemiyle çalışan oyun tableti. Elbette ki bir oyun tableti için Nintendo’ya dava açılmadı. Wikipad’in sahibi olan Gamevice ayrıca Wikipad için aksesuarlar üretiyor. Wikipad için ürettiği aksesuarlardan birisi Nintendo Switch’in Joy Con’larına benzeyen Gamevice bu sebeple Nintendo Switch’e dava açmış durumda.

Wikipad’e özel olarak üretilen aksesuarların tasarımı Nintendo Switch’lerin Joy Con’larına benzerlik gösterse de çalışma mantığı olarak oldukça farklı. Nintendo’nun Joy Con’larının kendi aksesuarının patent haklarını ihlal ettiğini dile getiren Gamevice ayrıca Joy Con’ların satışının yasaklanmasını ve zararının karşılanmasını istiyor. Bakalım Nintendo’ya açılan davanın sonucu ne olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK