Microsoft Xbox’lara Windows 10 Yeniliklerini Getirmek İstiyor

Microsoft Xbox’lara Windows 10 Yeniliklerini Getirmek İstiyor

55 views
0
PAYLAŞ

Yazılım devi Microsoft sevilen işletim sistemi olan Windows 10’a getirdiği önemli tasarımsal yenilikleri şimdi de sevilen oyun konsolu olan Xbox’lara getirmek istiyor.

Yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte iyi bir çıkış yakalayan Microsoft, Windows 10 işletim sisteminde önemli yenilikler ve yeni tasarım getirmişti. Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen yeni Windows 10 tasarımı şimdi de Xbox’a geliyor.

Yazılım devi Microsoft arayüz olarak Sony PlayStation’a göre daha yavaş kalıyor. Bunu değiştirmek isteyen Microsoft sevilen Windows 10 yeniliklerini Xbox platformuna getirmeye hazırlanıyor. Microsoft’un Xbox oyun konsollarına gelecek olan yeni özellikler sayesinde kıllanıcılar çok daha kolay bir arayüze sahip olacaklar. Microsoft’un Fluent adını verdiği bu yeni arayüz ayrıca anasayfa arayüzünü de değiştiriyor. Kullanıcılara daha fazla özelleştirme seçeneği sunan bu arayüz karşısında kullanıcılar daha fazla söz hakkına sahip oluyorlar.

Yeni arayüzle birlikte Xbox oyun modları artık oynanılan oyuna göre değişiklik gösteriyor. Microsoft’un şimdili test sürecine aldığı düşünüldüğünde yeni Xbox arayüzünün ilerleyen günlerde Xbox modellerine sunulması bekleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK