FIFA Mobile Windows Phone Platformundan Çekildi!

FIFA Mobile Windows Phone Platformundan Çekildi!

62 views
0
PAYLAŞ

Futbol dünyasının sevilen oyunlarından olan FIFA oyunu artık Windows Phone kullanıcıları tarafından oynanamayacak.

FIFA oyununu yapımcısı olan ünlü oyun yapımcısı EA Sport’un yaptığı açıklamaya göre FIFA Mobile’ın artık Windows Phone platformunda oynanmayacak. Şimdili EA Sport’un internet sitesinde FIFA Mobile’ın iOS, Android ve Windows Phone platformu için yayında olduğu görülüyor olsa da bu durum kısa bir süre içinde değişecek.

Şimdilik Windows Store üzerinde de buluna FIFA Mobile’ın kaldırılacağına dair herhangi bir açıklama bulunmuyor ancak EA Sport’a yakın kaynakların aktardıklarına göre oyun 7 Kasım itibariyle Windows Store üzerinden kaldırılacak ve tüm faaliyetleri durdurulacak. Kaynakların aktardıklarına göre ayrıca oyunu sonlandırmak istemediklerini belirten EA Sport yetkilileri oyunu oynayan ve seven herkese de çok teşekkür etti.

Microsoft’un giderek kan kaybeden mobil işletim sistemi olan Windows Phone özellikle son aylarda neredeyse hiç satamıyor. Yapılan araştırmalara göre ise Windows Phone kısa bir süre içinde yok olacak. Microsoft’un Windows Phone platformunun geleceği neredeyse hiç yokken içerik üreticilerin Windows Phone’a yatırım yapmaları ise hiç mantıklı görünmüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK