ZTE’den Farklı Atak Axon M

ZTE’den Farklı Atak Axon M

Piyasada bulunan birçok akıllı telefonun birbiri ile benzer özelliklere sahip olduklarını görüyoruz. Bu bağlamda firmaların fark atabilmek ve rakiplerinden müşteri çekebilmek adına yeni çıkaracak oldukları telefonlara ise dikkat çekici ve diğer cihazlar bulunmayan özellikler koyma çabasına girmiş oldukları çok aşikar.

103 views
0
PAYLAŞ

Piyasada bulunan birçok akıllı telefonun birbiri ile benzer özelliklere sahip olduklarını görüyoruz. Bu bağlamda firmaların fark atabilmek ve rakiplerinden müşteri çekebilmek adına yeni çıkaracak oldukları telefonlara ise dikkat çekici ve diğer cihazlar bulunmayan özellikler koyma çabasına girmiş oldukları çok aşikar.

ZTE ise yapmış olduğu uzun çalışmalar sonrasında çift ekrana sahip olan tam özellikli bir akıllı telefon olan Axon M modelini görücüye çıkardı. 20 megapixel kamera özelliğine sahip olan akıllı telefon aynı zamanda 5,2 inç 1080 çözünürlüklü ekrana ve Snapdragon 821 türü 4Gb RAM işlemcisine sahip. Buraya kadar oldukça sıradan ve normal bir akıllı telefon gibi gelse de telefonu çevirdiğiniz anda aynı şekilde 5,2 inçlik bir başka ekranla daha karşılaşıyorsunuz.

Axon M modeline konulmuş olan menteşe sayesinde arkada bulunan ekranı ön kısmına çevirebiliyor ve aynı boyutta iki ekranı yan yana getirebiliyorsunuz.  İki farklı işlemi aynı anda yapabileceğiniz gibi dilerseniz yapacağınız tek bir işlemi daha büyük bir ekranda Ana ekranı genişleterek de yapmak isteyebilirsiniz. Ana ekranı genişleterek aynı zamanda küçük bir tablet haline getirmiş de oluyorsunuz ve böylece daha rahat bir şekilde uygulamalarınızda gezinebiliyorsunuz.

Akıllı telefon üzerinde yapmak istediğiniz çalışmaları aynı zamanda dilerseniz iki arkadaşınızla akıllı cihazınızı çadır moduna alarak paylaşabiliyorsunuz. Yapılmış olan çalışmalar doğrultusunda belirlenmiş olan en çok kullanılan ve popüler olan 100 Android uygulamasını da telefonun içeriğinde hazır bir şekilde bulabiliyorsunuz.  En büyük özelliği olan çift ekranda aynı zamanda her birinde farklı videoyu oynatabiliyor ve hiçbir şekilde hızınızı düşürmüyorsunuz.

Ses geçişini de oldukça kolay bir şekilde yapabildiğiniz gibi bir yandan istediğiniz araştırmaları yaparken diğer yanda dilediğiniz video ve ses videosunu açabilirsiniz. Mevcut olan iki ekran aynı zamanda Gorilla Glass 5 özelliği olan camlardan yapılmış olsa da akıllı cihazınızı koyacağınız yüzeylere dikkat etmekte yarar var. Oldukça sağlam bir cam içeriğine sahip olmuş olsa da her zaman çizilebilme durumu söz konusu olabilir.

ZTE Axon M modelinin içeriğinde ise 3,180 mAh batarya bulunuyor. Bu gücün oldukça düşük olduğunu düşünen kullanıcılar olsa da ZTE tarafından yapılan açıklamada ise akıllı cihazın bir günlük kullanımı için oldukça yeterli olduğunu dile getiriyorlar. Çift ekrana sahip olan akıllı telefonun bundan ötürü kalınlığı biraz artıyor.

Toplamda iki ekranla birlikte 12,1 mm kalınlığa ulaşırken aynı zamanda 230 gram ağırlığa da sahip oluyor. Piyasada bulunan farklı bir akıllı cihaz ile eşleştirmek yapmak gerekirse, son zamanlarda oldukça ses getirmiş olan Google Pixel 2 akıllı cihazın ağırlığı 143 gram ve kalınlığı ise 7,8mm. Görüldüğü gibi piyasada bulunan telefonlara göre oldukça kalın ve ağır.

Fakat bu durumun akıllı cihazın mevcut olduğu çift ekran sayesinde yapabileceğiniz birçok farklı özellikten dolayı olduğunu unutmayın. 2017 yılının son aylarında piyasaya satışı sunulması beklenen ZTE Axon M modelinin fiyatı henüz kesinleşmiş olmasa bile bilinen şey ise bir önce çıkarmış oldukları tek ekrana sahip olan akıllı cihaz Axon 7 modeli ile aynı olmayacağı.

Piyasada bulunan diğer akıllı cihazlara karşı ciddi anlamda büyük bir farklılıkla gelecek olan ZTE Axon M modelinin kullanıcıları sıkacak ya da tercih etmeyecek olmaları halinde sebep olmuş olan durumun yalnızca ağırlık ve kalınlık oranı olacak gibi gözüküyor.

Birçok kişinin telefon taşımaktan ötürü rahatsız olduğundan fakat telefonsuzda yapamadıklarından dolayı akıllı cihaz üreten firmaların yeni çıkaracak oldukları telefonlarda en dikkat ettikleri özelliklerin başında gelen ağırlık ve kalınlık, ZTE’nin canını sıkabileceği gibi aynı zamanda satışlarını etkileyedebilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK