YotaPhone 3 Sızdırılmaktan Kurtulamadı

YotaPhone 3 Sızdırılmaktan Kurtulamadı

63 views
0
PAYLAŞ

Son zamanlarda YotaPhone ile birlikte iyi bir çıkış yakalayan Rus Yota şirketinin yeni nesil akıllı telefonu YotaPhone 3 internet üzerinden sızdırıldı.

Yota’nın sevilen akıllı telefonu YotaPhone 2 kullanıcılar tarafından çok sevilmişti. Ancak aradan uzun yıllar geçmesine rağmen YotaPhone’un yeni modeli bir türlü satışa çıkmamıştı. Bu yılın başında yeni bir YotaPhone’un çıkacağı dile getirilmişti. Yeni YotaPhone’un neye benzeyeceği bilinmese de sonunda YotePhone 3’ün sahip olacağı tasarım sızdırıldı.

350 dolardan satışa sunulması beklenen Yota’nın yeni akıllı telefonu YotaPhone 3’ün tasarımıyla birlikte sahip olacağı özellikler de belli oldu. 5.5 inç büyüklüğünde 1080 piksel yani Full HD bir ekranla gelecek olan YotaPhone 3’ün ekranında AMOLED ekran teknolojisi kullanılacak. YotaPhone’un vazgeçilmez özelliği olan ikinci ekran ise YotaPhone 3 modelinde 5.2 inç büyüklüğünde 720 piksel yani HD çözünürlükte bir e-ink ekran olacak.

Gücünü Snapdragon’un orta segment işlemcisi olan Qualcomm Snapdragon 625 işlemcisinden olacak olan YotaPhone 3 ayrıca 4 GB RAM ile desteklenecek. Kamera tarafında da ciddi iyileştirmeler sunacak olan YotaPhone 3, 12 megapiksel arka ve 13 megapiksel ön kamerası olacak. YotaPhone 3 modelinde Android 7.0 Nougat işletim sistemi kullanılacak. Diğer YotaPhone modellerinin ülkemizde de satışa çıktığı düşünüldüğünde YotaPhone 3’ün de ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK