Samsung Galaxy S8 Satışlarında 10 Milyon Adedi Geçti

Samsung Galaxy S8 Satışlarında 10 Milyon Adedi Geçti

63 views
0
PAYLAŞ

Samsung’un bu yılın başlarında tanıttığı yeni Galaxy modeli Samsung Galaxy S8 modelleri satış rakamlarıyla Samsung’un yüzünü güldürmeye devam ediyor. Gelen son satış rakamlarına göre Samsung Galaxy S8 satışlarında toplamda 10 milyonu geçti.

Samsung’un bu yılın başlarında tanıttığı Galaxy S8 serisi aldığı rekor ön sipariş adedi ve dünya genelinde elde ettiği rekor satış rakamlarıyla üreticisi olan Samsung’un yüzünü güldürmeye devam ediyor. Samsung’un amiral gemi serisi olan Galaxy S serisinin yeni üyesi Galaxy S8 modelinin Samsung’un Note 7 modelinden sonra satışa çıkması sebebiyle tercih edilmeyeceği dile getirilmişti.

Samsung’un patlayan Note 7 modellerinin ardından artık kullanıcılar tarafından tercih edilmeyeceği ifade edilse de Galaxy S8 modeliyle birlikte bu durum değişti. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleriyle birlikte çok iyi bir çıkış yakalayan Samsung ayrıca sağladığı yeni iş ortaklıkları sayesinde akıllı telefonlarının satış rakamlarını çok daha arttırıyor.

Ünlü analiz şirketi olan Strategy Analytics’in son araştırmasına göre Samsung Galaxy S8 modeli 2017 yılının ikinci çeyreğinde dünya genelinde en popüler Android işletim sistemine sahip akıllı telefon olmayı başardı. Galaxy S8 ayrıca tüm akıllı telefon ekosistemi içinde 2017 verilerine göre en iyi 3. Telefon olmayı başardı. Samsung’un Galaxy S8 modellerinden daha popüler akıllı telefonlar ise Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri görülüyor.

Dünya genelinde gerçekleşen satış rakamlarına bakıldığına 10 milyon adedi geçen Galaxy S8 serisinin ilerleyen günlerde 15 milyon satış barajını da geçmesi bekleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK