Motorola Geri Döndü

Motorola Geri Döndü

117 views
0
PAYLAŞ

Eski dönemlerde adını sıkça duyduğumuz ve telefonları ile bir çok kullanıcıya sahip olan Motorola farklı bir adım ile geri döndü. Sahip olduğumuz telefonların herhangi bir çarpma ya da düşme olayında kırılan ekran camları artık Motorola‘nın yeni almış olduğu patent sayesinde çıkaracağı ek parça ile kısmen de olsa ekran camı kırılmasından ve endişesinden kurtulacağız gibi duruyor.

Patenti ‘Akıllı Cam‘ adı altında alınmış olan ekran camı sayesinde, mobil cihazımızda oluşmuş olan ekran çatlağının yerini cihazımıza tarif ediyoruz ve sistem çalışmaya başlıyor. Tarif ettiğimiz alanda ki çatlağı o bölgeye bağlı olan tellere elektrik sinyalleri göndererek o bölgede ki hasarı onarıyor. Anlatması oldukça basit bir işlem olduğu halde hiç şüphesiz ki bu sistemi hayata geçirebilmek ve bunun için bir cam tasarlayabilmek tabi ki de kolay bir olay değildir.

Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre Akıllı Cam oluşan kırılmaları büyük ölçüde onarabildiğini yalnız cihazınızın eskisi gibi olacağını garanti edemeyeceklerini belirttiler. Patenti alınmış olan teknolojinin ne zaman piyasaya sürüleceği fiyatı ne kadar olacağı da belli değil.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK