Lüks Akıllı Telefon Üreticisi Vertu İçin Tehlike Çanları Çalıyor

Lüks Akıllı Telefon Üreticisi Vertu İçin Tehlike Çanları Çalıyor

59 views
0
PAYLAŞ

Türk iş adamı Hakan Uzan tarafından geçtiğimiz aylarda satın alınan Vertu için tehlike çanları çalıyor.

Lüks akıllı telefon üreticisi denilince akla gelen Vertu çok yakın bir sürede akıllı telefon işinden çekilebilir. Vertu’nun akıllı telefon piyasasından çekilmesi için öncelikli olarak borçlarını ödemesi gerekiyor.

Uzun bir süre önce Nokia’nın bir alt şirketi olarak kurulan Vertu Nokia’nın satılmasının ardından yoluna kendine başına devam etmişti. Kurulduğu günden itibaren lüks akıllı telefon üreten Vertu geçtiğimiz aylarda da Türk iş adamı Hakan Uzan tarafından satın alınmıştı.

Bir türlü toparlanamayan Vertu’nun son olarak Vertu Müzesinde sergilenen ürünleri açık arttırma sitesinde satışa çıkmıştı. G.J. Wisdom & Co adında olan bir açık arttırma sitesinde satışa çıkan Vertu parçalarının satış fiyatları hala çok fazla.

Şanslı ve zengin kişilerin yaklaşık olarak 14.000 dolara alabildiği Vertu modellerinin yanında ayrıca Vertu’nun satışa çıkmamış konsept akıllı telefonları koleksiyonu da satın alabilirsiniz. Vertu’nun yaklaşık olarak 105 adet akıllı telefon barındırdığı bu koleksiyonun içinde yer alan akıllı telefonlar için 26.000 dolarlık bir teklifle başlangıç yapılmış ve telefonlar toplamda 172 bin dolara alıcı bulmuştu. Son olarak en eski Vertu akıllı telefonlarının hala bin dolardan alıcı bulduğunu hatırlatmakta fayda var.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK