Huawei Son Raporlara Göre Apple’dan Daha Çok Akıllı Telefon Sattı

Huawei Son Raporlara Göre Apple’dan Daha Çok Akıllı Telefon Sattı

74 views
0
PAYLAŞ

Çin’in önemli akıllı telefon üreticileri arasında hızla yükselen Huawei, Apple’dan daha çok akıllı telefon sattı.

Dünya’da en çok akıllı telefon satan üreticilerinin arasında üçüncü sırada yer alan Huawei’in uzun süredir Apple’ı akıllı telefon satış alanında daha çok geçtiği söyleniyordu. Bu iddialar her defasında yalanlansa da sonunda Huawei muradına erdi ve dünya genelinde en çok akıllı telefon satan marka sıralamasında Apple’ı geçti.

Huawei yetkililerince her yıl düzenli olarak yapılan dünyanın en çok akıllı telefon satan ikinci akıllı telefon üreticisi mottosu Huawei sonunda hedefine ulaşmak üzere. Huawei yetkilileri 2018 yılında Apple’ı geçip dünyanın en çok akıllı telefon satan ikinci üreticisi olmayı planlarken 2021 yılında da Samsung’u geçerek liderliğe oturmak istiyordu.

Son raporlara bakılırsa Huawei 2018 hedefini daha erken bir sürede gerçekleştirebilir. Dünya genelinde yüzde 11.3’lük bir akıllı telefon satışı gerçekleştiren Huawei yüzde 12’lik bir oranda olan Apple’ı bir türlü yakalayamıyordu.

Eylül ayına kadar çıkartacağı P ve M serisi akıllı telefonlarıyla çok daha satış yapması bekleniyor ve bu satışlarla birlikte Apple’ı geçeceği düşünülüyor. P ve M serileriyle birlikte toplamda 40 milyon adetlik bir akıllı telefon satışı planlayan Huawei’nin bu satış rakamıyla birlikte Apple’ı geride bırakacağı düşünülüyor. Bakalım Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei Apple’ı geride bırakmayı başarabilecek mi?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK