Essential Phone’un Satış Partneri Amazon Ve BestBuy Oldu

Essential Phone’un Satış Partneri Amazon Ve BestBuy Oldu

91 views
0
PAYLAŞ

Google Android’in kurucuları tarafından tasarlanan Essential Phone’un satış partnerleri Amazon ve BestBuy oldu.

Yenilikçi akıllı telefon firması olan Essential firmasının başkanı Nicolo De Masi pek çok kullanıcının akıllı telefonlarını beklediklerini bildiklerini ve yeni akıllı telefonlarının satışa sunulması için kısa bir süreye ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Yeni akıllı telefonlarının satışa çıkacağı tarih hakkında kesin bir tarih veremeyeceklerini ancak gelecek hafta kesin bir tarih verebileceklerini dile getirdi.

Bilindiği gibi Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerinden olan OnePlus firması ilk akıllı telefonunu satışa çıkarttığında uzun süre telefonunu çıkartamamış ve bir süre sonra da davetiye sistemine geçmişti. OnePlus’ın bu durumundan sonra akıllı telefon üreticileri böyle bir durum yaşamamıştı ancak Android’in kurucularının kurduğu Essential firmasının yeni akıllı telefonunda OnePlus firmasının yaşadığı stok sorunu yaşanıyor.

Essential firmasının merakla beklenen akıllı telefonunun çıkış tarihi ertelendikçe ertelenmiş ve kişilerin Essential firması hakkında olumsuz söylemleri de giderek artmıştı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Essential firması kurucusu Andy Rubin yaşanılan bu durum karşısında üzgün olduklarını dile getirdi ve yaşanılan bu olumsuz durumlara rağmen 300 milyon dolarlık bir yatırım aldıklarını dile getirdi.

Essential Phone’un çıkışı hakkında da açıklamalarda bulunan Andy Rubin akıllı telefonlarının satış partnerliğini Amazon ve BestBuy’ın yapacağını açıkladı. Satışa çıkacağı söylenen tarihin üzerinden 2 aydan fazla bir sürenin geçmesinin ardından nasıl bir satış stratejisi izleneceği merak edilen Essential Phone’un çıkışının ne zaman gerçekleşeceği ise merak ediliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK