Apple Yeni iPhone Modelinde Home Tuşu Kullanmayacak

Apple Yeni iPhone Modelinde Home Tuşu Kullanmayacak

332 views
0
PAYLAŞ

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modeline yönelik neredeyse her gün yeni bir haber yapılıyor. Son yeni iPhone haberine göre ise Apple yeni iPhone modelinde kesin olarak ana ekran tuşu kullanmayacak.

Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmak için gün sayan Apple’ın yeni iPhone modellerine Apple ana ekran tuşu kullanmayacak. Böylelikle Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleriyle birlikte kısmen kaldırdığı ana ekran tuşu yeni iPhone modellerinde tamamen kalkıyor.

Apple’ın aralık ayında satışa sunacağı HomePod cihazında yer alan kodlarda yeni iPhone modeline dair detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bir Apple geliştiricisi olan Stece Troughton’un son bulgularına göre yeni iPhone modellerinde sadece sanal Touch ID butonu olacak. Bu durum göz önüne alındığında artık yeni iPhone modellerinde bir Apple klasiği olan ana ekran tuşuna veda ediyor olacağı gibi görünüyor.

Son iPhone tasarımlarında ise Touch ID butonunun farklı yerlere konumlandırıldığı görülüyor. Gerçekçi tasarımlardan oldukça uzakta olan bu tasarımlar görünüşe göre Apple’ın yeni iPhone tanıtımında son bulacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK