Apple bu donemde karını attığını açıkladı

Apple bu donemde karını attığını açıkladı

92 views
0
PAYLAŞ

Apple, her yıl mali takvimine göre yayınladığı kazanç raporuna göre yılın üçüncü çeyreğinde de karını arttırdığını duyurdu. Apple, geçen sene açıkladığı kar oranını bu sene %17 oranında arttırdı. Kar oranının artışında Iphone ve İpad satışlarının etkili olduğu açıklandı.

Apple’ın yayınladığı kazanç tablosuna göre yılın üçüncü çeyreği olarak adlandırılan Haziran ayında şirketin İpad satışlarında artış olduğu gözlendi.

Apple 2017’nin üçüncü çeyreğindeki cirosunu 45.4 milyar dolar olarak karını ise 8,7 milyar dolar olarak açıkladı. Şirket geçen 2016 yılının aynı çeyreğinde cirosunu 42,4, karını ise 7,8 milyar dolar olarak açıklamıştı. Bu rakamlara baktığımızda Apple Şirketinin bir sene içinde karını %17 oranında arttırdığını görmüş olduk.

Şirketin kazanç raporunda en çok dikkat çeken noktalardan biri geçen sene de olduğu gibi İphone satışları oldu. Apple 2017 senesinin bu çeyreğinde toplamda 41.02 milyon cihaz satmayı başardı. Geçen yılın aynı çeyreğinde ise 40.3 milyon cihaz satışı gerçekleşmişti.

Apple son zamanlarda düşüş yaşadığı İpad cihazında da gelişmeler kaydetti.Geçen yıl 9,95 milyon satılan cihaz bu sene 11.4 milyon adet satıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK