Android İsim Değiştiriyor!

Android İsim Değiştiriyor!

121 views
0
PAYLAŞ

Mobil işletim sistemlerin en kapsamlısı olan Android yeni bir sürümü ile kullanıcılarıyla buluşacak.  Bu sürümle birlikte isim değiştirmesi planan Android’in yeni isminin ise Evan Blass’ın son paylaşmış olduğu bilgi ile kesinlik kazandı gibi. Yeni isim ise Android Oreo.  

Bu ismin esin kaynağı ise 21 Ağustos da tutulacak olan ay tutulmasından kaynaklandığı iddia edildi.  Google bu güzel gökyüzü olayından dolayı kendine güzel bir kazanç sağlamak için bu ismi seçip güzel bir pazarlama stratejisi uyguladığı da konuşulan bilgiler arasında.  Sızan bilgileri paylaşma ve duyurma konusunda bir dahi olan Evan Blass en son yapmış olduğu paylaşımlarından birinde ay tutulmasına gönderme yaparak bir Oreo resmi paylaştı. Evan Blass’in bir çok kişi tarafından takip edildiği ve yapacağı her paylaşımın merak beklendiği doğrudur.

Her ne kadar eski performansını göstermese de merak kullanıcıların vazgeçilmez paylaşımcısı ve sızdırılacak bilgilerin efendisi.  İnternet üzerinden kullanıcılara yapılan anketlerde Oreo isminin galip gelmesi ise kullanıcıların Oreo isimini benimsedikleri ve istediklerini açıkça ortaya koymuş olduklarını gösteriyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK