Youtube’da milyarlarca insan oturum açıyor

Youtube’da milyarlarca insan oturum açıyor

473 views
0
PAYLAŞ

Son yılların trend haline gelen dünyanın en popüler ve büyük platformu Youtube her gün dahada büyüyor.Youtube Ceo’su Susan Wojcicki’nin yaptığı istatistikler dudak uçuklattı.

Youtube fenomenleri bir diğer adı ile Youtuber’lar ortaya çıktıktan sonra Youtube artık bazı kişiler için hem hobi bazı kişiler için ise gelir kaynağı haline gelmişi bulunuyor. Youtube kullanıcıları günümüzde kolaylıkla bir video veya farklı bir paylaşım ile binlerce kişiye veya kitlelere ulaşma imkanı yaşıyorlar.

Youtube’un Los Angeles’tat yaptığı popüler kişilerin bir araya gelmesini sağlayan VidCon etkinliğinde binlerce konu paylaşıldı. Etkinlikte terör içerikleri hakkında sorulan sorularda paylaşılan videolar dört farklı güvenlik havuzundan geçtiğini açıkladılar. Bu sebepten her türlü paylaşımlar en ince ayrıntısına kadar algoritmadan geçiyor daha sonra yayına sunulduğunu belirttiler.

Youtube Ceo’su Susan Wojcicki yaptığı açıklama Youtube her gün dahada büyüyor, rakamsal olarak açıkladığımızda ortalama her ay 1.5 milyar kullanıcı Youtube’da oturum açıp kullanıyor açıklamasını yaptı. Bunlar sadece Youtube’da oturum açan kişilerin sayısı platformumuzu oturum açmadan kullanan kişi sayı bunun kat kat üstü olduğunu belirtti

Yayınlanan istatistiklere göre insanlar hem mobil hemde diğer cihazlardan günde yaklaşık 1 saat vakit geçirdiğini söyleyebiliriz dedi. Gün geçtikçe dahada çok büyüyen video platformu televizyon açısından bakıldığında halen yavaş ilerliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK