Vivaldi’nin Yeni Sürümü İle Sayfaların Açılışı Hızlanıyor

Vivaldi’nin Yeni Sürümü İle Sayfaların Açılışı Hızlanıyor

369 views
0
PAYLAŞ

Alternatif internet tarayıcıları arasında yer alan Vivaldi’nin yeni sürümüyle birlikte artık internet sayfalarının açılış hızları önemli ölçüde artacak.

Kullanıcılar tarafından her geçen gün daha fazla tercih edilen Vivaldi internet tarayıcısına yeni özellikler gelmeye devam ediyor. GIF resim formatına savaş açan yeni Vivaldi sürümüyle birlikte artık kullanıcılar okuma moduna ve jest kontrollerine de kavuşuyor.

Görselliği arttırmak adına internet sitelerinin artık sıklıkla kullandığı GIF video formatı bilindiği gibi cihazları fazlasıyla yoruyor. Bu duruma savaş açan Vivaldi yeni sürümüyle birlikte bu hantal internet sayfalarını engelleyecek ve kullanıcılara rahat bir nefes aldırmış olacak.

Bilindiği gibi popüler internet tarayıcıları olan Google Chrome ve Mozilla Firefox üzerinde GIF oynatımlarını kullanıcılar durdurabiliyor. Kullanıcıların bir takım eklentilerle yapabildiği bu durum artık Vivaldi’de varsayılan olarak gelecek.

Vivaldi’nin 1.11 sürümüyle birlikte gelecek olan bu GIF durdurma özelliğinin yanında ayrıca daha rahat bir okuma sağlayan yenilenmiş bir okuma modu ve jest kısayolları özelliğini de getiriyor. Kullanıcıların artık çok kısa bir şekilde tüm Vivaldi işlevlerine ulaşabileceği bu kısayolları kullanmak için Vivaldi’nin 1.11 numaralı sürümünün kullanılması gerekiyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK