Ülkelerin İnternet Ortalamaları Şaşırtıyor

Ülkelerin İnternet Ortalamaları Şaşırtıyor

89 views
0
PAYLAŞ

Kullanıcıların artık her geçem gün daha hızlı bir internet bağlantısına ihtiyaç duyması sonucunda ülkelerin vatandaşlarına sunduğu internet hızları büyük önem kazanıyor. İşte vatandaşların ülkelerde alabileceği ortalama internet hızları.

İnternet ortamında sürekli olarak artan servisler için daha hızlı internet hızına ihtiyaç duyan kullanıcıların ülkelere göre aldıkları ortalama internet hızları açıklandı. İnternet servis sağlayıcılarının her geçen gün daha fazla yere fiber internet getirse de bu internet hızları hemen kullanıcılara sunulmuyor. Bu sebeple kullanıcılar çok daha düşük internet hızlarıyla evlerinden internete bağlanmak zorunda kalıyorlar.

Dünya geneline göre fiber internet yatırımlarının bir türlü artmadığı ülke olan Türkiye en yüksek internet hızı sunan ülkeler sıralamasında 82. Sırada yer alıyor. Şehir merkezlerinde dahi kullanıcıların fiber internet bağlantı hızları da bu anlamda düşüyor. Araştırmaya göre Türkiye’de kullanıcılar ortalama olarak 14.96 Mbps internet bağlantı hızıyla internete bağlanıyor. Dünyanın en hızlı internet ortalamasına sahip olan Singapur’da kullanıcılar ortalama olarak 154 Mbps’lık bir hızla internete bağlanırken listede ikinci sırada yer alan Güney Kore’de ise kullanıcılar 126 Mbps’lik bir internet hızıyla internete bağlanıyor.

Raporlara göre ülkelerde ülkelerin mobil internet hızları çok daha iyi. Mobil internet hızlarına göre 28. Sırada olan ülkemizin ortalama internet hızı ise 29.30 Mbps olarak raporda yer alıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK