SoundCloud Yeniden Yapılandırma Gitti CEO Değişti

SoundCloud Yeniden Yapılandırma Gitti CEO Değişti

88 views
0
PAYLAŞ

Uzun bir süredir mali sıkıntılar ve borçlardan paçasını kurtaramayan SoundCloud yoluna artık yeni yatırım ortağı ve yeni CEO’suyla devam edecek.

SoundCloud’un yeti yatırım alacağı uzun süredir konuşuluyordu. SoundCloud hisselerinin çoğunluğuna sahip olan Raine Group ve yatırım şirketi Temasek Capital Management tarafından sunulacak olan 170 milyon dolarlık nakit parayı kabul eden SoundCloud ayrıca CEO’nun değiştirilmesine de izin verdi.

Yeni yatırım planlarının onaylanmasının ardından SoundCloud üzerinde de yeniden yapılanma başlamış oldu. SoundCloud’un CEO’su olan Alex Ljung SoundCloud üzerinde ki CEO’luk görevini eski Vimeo CEO’su olan Kerry Trainor’a devretti. Eski CEO Alex Ljung görevine SoundCloud’un yönetim kurulu başkanı olarak devam edecek. Şirkette gerçekleşen yeniden yapılanma sadece CEO değişikliğiyle sonuçlanmadı. Ayrıca Mihael Waissman’de SoundCloud’a operasyon şefi (COO) koltuğuna getirildi.

Konuyla ilgili olarak bir blog gönderisi yayınlayan eski CEO müzikle uğraşan pek çok kişinin SoundCloud olmadan müzik dünyasının boşlukta olacağını bana ilettiler ve ben de bu kişilerin mutsuz olacağı bir haber vermek istemem dedi. Geçtiğimiz aylarda da 70 milyon dolarlık bir kredi çeken SoundCloud son yatırımıyla beklediği başarıyı elde edip edemeyeceğini zaman gösterecek.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK