Opera’nın Veri Tasarrufu Uygulaması Opera Max Google Tarafından Kaldırıldı

Opera’nın Veri Tasarrufu Uygulaması Opera Max Google Tarafından Kaldırıldı

95 views
0
PAYLAŞ

Popüler internet tarayıcısı Opera’nın geçtiğimiz yıllarda duyurduğu yeni nesil veri tasarruf uygulaması Opera Max, Google tarafından Google Play Store üzerinden kaldırıldı.

Kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılan internet tarayıcısı Opera’nın mobil işletim sistemleri olan Android ve iOS kullanıcıları için çıkarttığı ve kullanıcılara veri tasarrufu yapma imkanı sunan Opera Max uygulaması Google Play Store üzerinden kaldırıldı.

Opera’nın 2014 yılında tanıttığı Opera Max uygulaması kullanıcıların mobil internet paketlerinden tasarruf yapma imkanı sunuyordu. Özellikle Android kullanıcıları tarafından büyük bir beğeniyle kullanılan Opera’nın Opera Max uygulamasının tüm faliyetleri Android platformu üzerinde durduruldu. Konuyla ilgili olarak Opera açıklama yapmasa da artık Opera Max uygulamasına destek vermeyeceğini duyurdu.

Opera’nın yaptığı açıklamaya göre “Opera artık Opera Max uygulamasını güncellemek ve ayakta tutmak istemiyor. Mevcut halde kullanıcılarımızın sevdiği Opera internet tarayıcısından farklı bir tarza sahip olan Opera Max ne yazık ki şirketimizin güncel vizyonunu yansıtmıyor ve bunun dışında bir anlayış benimsiyordu. Bu sebeple Opera Max kaynaklarımızı başka projelerimize kaydırmayı düşünüyoruz” denildi. Opera’nın bu açıklamasıyla birlikte artık Opera Max’e daha fazla para ve insan gücü harcamak istemediği görülüyor.

Son olarak Google Play Store üzerinden kaldırılan Opera Max uygulamasının APK dosyasını internette bulabilir ve cihazınıza kurabilirsiniz. Opera’nın artık Opera Max uygulamasını güncellemeyeceğini hatırlatmakta ise fayda var.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK